Informace o pronájmu chat a chalup

Informace - Mýty a skutečnost

- Menu
Úvodní stránkaMýty a skutečnost
pocet - popis

Mýty a skutečnost

Stále ještě panuje mnoho předsudků a polopravd o alternativním ubytování v tuzemsku. Pokusíme se vám je vyvrátit pádnými argumenty.

Mýtus č.1:
- Pokud si objednám ubytování na chatě přes cestovní agenturu, zaplatím víc peněz.
Skutečnost:
- Není to vždy pravda. Pokud cestovní agentura zajišťuje pronajímatelům pravidelný přísun klientely, je schopna vyjednat cenově srovnatelné podmínky. V častých případech cestovní agentura může nabízet pobyty dokonce za nižší cenu.

Mýtus č.2:
- Provize cestovních agentur jsou vysoké.
Skutečnost:
- Nejsou! Ceny každého výrobku, který si koupíte v obchodě, jsou (aniž to vůbec tušíte) tvořeny z větší části z různých provizí a marží. Z provizí jsou financovány náklady na propagaci nabídky, katalogy atd.

Mýtus č.3:
- Ubytování není kvalitní, chaty a chalupy jsou špinavé.
Skutečnost:
- Kvalita je velmi různorodá. V nabídce mohou být luxusní, mimořádně kvalitní a čisté objekty, ale samozřejmě i jednoduše vybavené sruby se silnou vazbou na přírodu. Indikátorem rozdílu je především cena.

Mýtus č.4:
- Nejlepší a nejvýhodnější ubytování v tuzemsku lze najít na slevových portálech.
Skutečnost:
- V žádném případě to není pravda. Kvalitní a dobře propagovaná služba se nepotřebuje nabízet v megaslevách. Pokud je něco extrémně slevněné, znamená to často, že něco není v pořádku. Vše má svou hodnotu, nové BMW také nekoupíte za cenu hyundaye.