Informace o pronájmu chat a chalup

Informace - Jak a kde objednávat ?

- Menu
Úvodní stránkaJak a kde objednávat ?
pocet - popis

Jak a kde objednávat ?

 • Využít individuálních nabídek na internetu


 • Přestože se tato možnost jeví jako nejjednodušší a nejrychlejší, přináší s sebou různá úskalí:

  - Pronájem nemovitosti často v hodnotě přesahující 1 milion korun bez právně relevantní smlouvy je hazard! I při neúmyslném, avšak rozsáhlejším poškození majetku dojde k těžko řešitelné situaci a pravděpodobně k nepříjemné soudní při, která bude stát spoustu peněz.

  - Složité je vyhledávání objektu, neboť konkrétní nabídky nejsou nikdy na jednom místě a je nutné je vždy vyhledávat po celém internetu.

  - Nemusíte také vždy narazit na seriózního pronajímatele, ale naopak na někoho, kdo změní cenové podmínky podle toho jak lukrativní klient se mu ozve (např. cizinec). Totéž platí pro termíny, kdy se často stává, že pronajímatel zruší týdenní termín, pokud se mu přihlásí jiný zákazník na delší pobyt (např. dva týdny).

  - Individuální nabídky na internetu také bývají často neaktuální. Pronajímatel chaty nemá čas ani prostředky na to, aby jeho prezentace byla pravidelně spravována a aktualizována. Může se tak stát, že konkrétní termíny jsou vedeny jako volné, ale ve skutečnosti jsou již dávno obsazeny.

  - Pokud se domluvíte a objednávka se realizuje, zasíláte peníze neznámým lidem, kteří často nemají firmu či živnost. Pronajímatel chaty může být v úpadku či exekuci. Tyto skutečnosti se často zákazníci dozví, až když už je pozdě.

  - Velmi problematické je uplatnění reklamace, neboť individuální pronájemci často nemají status řádného obchodního subjektu, na nějž se vztahují spotřebitelské zákony.

  - V neposlední řadě u individuálních nabídek nikdy nevíte jestli objekt skutečně existuje, anebo jestli jste se nestali obětí podvodu.


 • Využít služeb cestovní agentury či kanceláře


 • Zájemci o pronájem chaty či chalupy se často mýlí v domněnce, že při využití služby zprostředkovatele zaplatí vyšší cenu. Není to pravda!

  - Ve většině případů jsou ceny podobné a nadále se srovnávají. V mnoha případech jsou ceny u cestovních agentur dokonce výhodnější než u individuálních nabídek.

  - Chaty a chalupy v nabídkách agentur pečlivě posuzovány z hlediska vhodnosti pronájmu a jsou pravidelně navštěvovány odbornými pracovníky. Nekvalitní a problematické objekty se do nabídek nezařazují!

  - Nabídky cestovních agentur jsou lépe a profesionálně zpracovány po obrazové stránce (Například foto i video zde nebo zde).

  - Popisy objektů jsou vytvořeny trefně a dle obecně platných kritérií cestovního ruchu.

  - Nabídky jsou ucelené a na jednom místě, není třeba dlouze a složitě brouzdat po internetu.

  - K dispozici je možnost výběru dle zvolených kritérií, aby se zájemce vždy snadněji a rychleji dopracoval k středobodu svých zájmů. Například:
  Celoroční koupání
  Wellness chaty
  Objekty se slevou
  Zimní speciál

  - Zákazník vždy vidí volné a obsazené termíny jednotlivých objektů on-line. Údaje jsou několikrát denně aktualizovány.

  - Existuje možnost doporučení vhodných objektů na základě odborných a především osobních zkušeností pracovníků agentury.

  - V případě nedodržení ubytovacích podmínek poskytne zprostředkovatel asistenci a podporu při řešení problematických situací.

  - Zákazník má možnost uplatnění reklamace dle spotřebitelských zákonů.

  - Při možnosti příspěvku od zaměstnavatele či uplatnění pobytu na firmu je samozřejmostí vystavení faktury.